Skip to content

Miško vonios – kaip jas prisijaukinti?

Miško vonios (angl. Forest bathing) – viena iš pasaulyje populiarėjančių sveikatos tendencijų, paprastą pasivaikščiojimą po mišką pavertusi sveikimo patirtimi. Kaip ja pasinaudoti šiuolaikiniam miesto žmogui?

Greičiausiai, kaip ir aš, gyvenate mieste. Ryte skubate į darbą, o vakare – į namus. Todėl žaliomis sąmanomis nuklotą miško takelį matote rečiau nei norėtųsi. Kaip dažnai – atsakykite sau patys.

Žmonėms patinka greitis: važinėjame greitais automobiliais, laukiame greitų dietos rezultatų, mėgaujamės greitu aptarnavimu kavinėse ir t.t. Miške viskas vyksta priešingai – sulėtėjame. Todėl, jei vaikščiojimą po miestą galėtume prilyginti „fast food“ (su daug skonių, triukšmo ir balastų), tai miško vonios yra „slow food“ (be pagreitinimų užaugintas maistas, natūralus jo skonis, mėgavimasis akimirka). Turbūt nereikia papildomų aiškinimų, kuris mums duoda daugiau?

Raudonikis, Sapieginės pažintinis takas

Kai kuriuos į mišką traukia natūraliai, kitų draugystei su mišku reikia laiko. Taisyklė čia viena, kuo daugiau laiko praleisite miške, tuo didesnį poveikį jis jums darys. Vieni į miškus vyksta grybų, kiti – pavedžio šuniuko, treti – pavežinėti vaikus rogutėmis. Kokią priežastį bepasirinktumėte, laikas miške turi šalutinį poveikį: aplanko nauja energija, ramybė, kartais įkvėpimas. Žmogus susiharmonizuoja.

Lopaičių šventvietė

 

Ir nors mūsų sveikata priklauso nuo skirtingų veiksnių, didžioji dalis jos mūsų rankose. Taip, paveldimumo negalime pasirinkti, tačiau jis nėra lemiantis veiksnys. Mokslininkai paskaičiavo, kad ilgaamžiškumas nėra nulemtas genetiškai, jį formuoja mūsų kasdieniai įpročiai ir pasirinkimai. Rinkitės daugiau laiko miške! O ką jame veikti? Dalinuosi keletu idėjų:

 1. Aplankykite Lietuvos miškų pažintinius takus
 2. Vykite grybauti, uogauti, rinkti gėlių puokščių ar riešutų
 3. Stebėkite saulėtekį ant iškiliausios miško kalvos
 4. Bėgiokite miške
 5. Suorganizuokite pikniką miške
 6. Pietų petraukėlę perkelkite į mišką (ar bent į artimiausią parką)
 7. Miške rinkite arbatžoles ir naudingąsias žoleles
 8. Kavos pasimatymus perkelkite į mišką
 9. Tiesiog būkite miške, klausykitės ir stebėkite, kas vyksta
 10. Fotografuokite mišką
 11. Rinkite miško šiukšles

Svarbu! Pasirūpinkite apsauga nuo erkių ir kitų kandančių vabzdžių! Pabandykite arbatmedžio eterinį aliejų ar kitus stipriai kvepiančius aliejus.

Sapieginės pažintinis takas

 

Saulės pasitikimas, Saulės kalnas

Daugiau apie miško vonias sužinokite čia.

 

 

Pakomentuok pirmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.