Keksiukai ir mėlynės yra toks puikus derinys, kad viena JAV valstija, Minesota, 1988 m. juos paskelbė oficialiais šalies keksiukais. Ir ne veltui – puraus keksiuko šonuose nugulę ryškiaspalvės mėlynės žaismingai išmargina skanėstą, kartu suteikdamos gaivų, saldų ir įsimintiną skonį.
Vasarą mėlynių gausu ir Lietuvos miškuose, tad perkelti Minesotą į Lietuvą galima per mažiau nei 30 minučių. Žemiau aprašomas keksiukų receptas palankus sveikatai – be rafinuoto cukraus, pieno produktų, kiaušinių ir baltų miltų. Tuo tarpu mėlynės yra naudingos protinei veiklai, ypač senstant. Jos ypač vertinamos ir kraštuose, garsėjančiuose ilgaamžiškumu, taip vadinamose „Blue Zones“ (lt. – Mėlynosios zonos*).
Šie keksiukai neišsipučia iki begalybės, nes recepte nėra glitimo, tačiau gaunasi tikrai purūs, desertiškos išvaizdos ir skonio.
9 keksiukams reikės:
- 1,5 stiklinės avinžirnių miltų
- 2 sunokusių bananų
- 50 g kokosų cukraus
- 1,5 a.š. kepimo miltelių
- 8 v. šaukštų kokosų aliejaus
- Mėlynės, 1 stiklinė (tiks ir šaldytos)
- 2 v. šaukštų žemės riešutų sviesto
- 1 v. š. sojų lecitino (nebūtinai)
- Cinamono, kardamono, ciberžolės, imbiero ir druskos – pagal skonį
- 50-100 g. vandens
Eiga:
- Dubenėlyje sutrinkite bananą, sudėkite riešutų sviestą, kokosų aliejų ir šiek tiek vandens. Sumaišykite.
- Atskirame inde suberkite avinžirnių miltus, kokosų cukrų, kepimo miltelius, sojų lecitiną ir prieskonius. Išmaišykite.
- Sausuosius ingredientus suberkite prie šlapiųjų. Maišydami reguliuokite tirštumą papildomai pridėdami vandens. Turi gautis tirštos grietinės konsistencija.
- Dabar jau galite suberti mėlynes ir jas išmaišę kepti 180 l temperatūroje apie 20-25 min.
Tokius keksiukus galima kepti be popierinių formelių, tiesiog keksiukų formoje. Leiskite jiems ataušti ir jie lengvai išsiims.
Jei norite, riešutų sviestą galite pakeisti kokosų jogurtu, tada papildomai dėti vandens nebereikia, o jei sunkiai maišosi – dėkite, bet po nedaug.
Pasidalinkite kaip jums pavyko juos paruošti!
P.S. Neapsigaukite, nors nuotraukose šalia keksiukų pozuoja šilauogės, patys jie įdaryti tikrai mėlynėmis. 🙂
*Daugiau apie Mėlynąsias zonas galite sužinoti čia.
Pakomentuok pirmas