Skip to content

Kai valgome – ar tik valgome, ar ir pamaitiname savo kūną?

Mūsų kūną sudaro daugiau nei 100 trln. ląstelių, o joms kaip ir mums reikalingas maistas. Tik jos išrankesnės – neužtenka būti „sočioms“, privalo gauti konkrečius mikronutrientus, kad galėtų tinkamai funkcionuoti.

Pavyzdžiui, eritrocitas. Jo membraną sudaro omega-6 ir omega-3* riebiosios rūgštys – medžiagos,  kurių mūsų organizmas nesintetina, vadinasi jų kasdien turime gauti su maistu. Kas nutinka jei negauname? Kinta membranos pralaidumas, ji darosi klampesnė ir kietesnė, todėl:

  • Prasčiau įsisavinami vitaminai ir mineralai (tiek iš maisto, tiek iš papildų);
  • Ląstelė užsiteršia, nes pro mažiau laidžią membraną sunkiau pašalinami apykaitos produktai, toksinai. omega-3

Tam tikra prasme mes pradedame „degti“ iš vidaus. Kai kas tai vadina lėtiniu uždegimu. Šios aplinkybės nematome ir nejaučiame dėl stiprių kompensacinių organizmo reakcijų, todėl ji nepastebėta gali tęstis metų metus. Tačiau ilgainiui tai atveda prie vadinamųjų civilizacijos ligų:  diabeto, depresijos, širdies ir kraujagyslių ligų, alergijų, astmos, reumatų, psoriazės ir kitų.

Man žinoma, kad tik 10 proc. ligų atsiradimo užprogramuota mūsų genuose, o likusieji % – tai mūsų gyvenimo būdas, mūsų aplinka ir mūsų pasirinkimai. Dažniau rinkimės maistą, kuris mus balansuoja ir maitina, o ne tik yra skanus ar greitai paruošiamas.

Atminkime, valgyti ir maitintis yra du skirtingi dalykai:

Valgyti = gauti kcal ir išgyventi.

Maitintis = prisotinti ir pamaitinti kūną.

*Dėl vakarietiškos dietos ypatumų vis daugiau pasaulio gyventojų trūksta omega-3. Ši riebioji rūgštis veikia priešuždegimiškai, palaiko normalią smegenų, širdies ir imuninės sistemos veiklą. Todėl neabejoju, kad labai greitu metu išsitirti riebalų rūgštis (tarp jų ir omega-3 kiekius organizme) taps tokia pat norma kaip pasitikrinti geležies, vitamino D kiekius kraujyje ar pasitikrinti nuo prostatos vėžio. Tiem, kas nesate girdėję apie riebalų rūgščių tyrimą žemiau pridedu dvi nuorodas. Jį galima alikti klinikose arba užsisakius testą į namus.

https://anteja.lt/omega-6-3-eritrocitu-riebalu-rugstys

https://www.zinzino.com/2008280818/LT/lt-LT/products/Health/Balance/309000

Vienas komentaras

  1. CBD gummies for anxiety

    It’s an awesome piece of writing for all the internet
    people; they will obtain benefit from it I am sure.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.